Eldicare: Matching skills in a growing European Silver Economy

Dotační titul: KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Sector Skills Alliances, Erasmus+

Realizace projektu: 11/2018 – 04/2021

/media/sluzby/projekty/eldicare/eldicare-logo.PNG

Reg. číslo: 601115-EPP-12018-1-EL-EPPKA2-SSA

Cílem projektu Eldicare bylo nabídnout neformálním pečujícím vzdělávání a školení v oblasti IT a zdravotních aplikací. Projekt inovuje způsob poskytování péče o seniory pomocí vytvoření nástrojů, které reagují na potřeby seniorů, jejich rodin a blízkých. V rámci projektu byly identifikovány tři klíčové výzvy v oblasti medicíny a zdravotnictví:

  • používání aplikací pro zdravotní management,
  • používání elektronických nástrojů a aplikací pro diagnostiku a sledování zdravotního stavu,
  • technologická gramotnost starších pečovatelů.

Hlavním koordinátorem projektu je AKMI S.A. (Řecko). Dále se konsorcium partnerů skládá z Asisttel (Španělsko), Universidad de Malaga (Španělsko), EVBB (Německo, Belgie), APSS ČR (Česká republika), Staffordshire University (Velká Británie), KMOP (Řecko), ACQUIN (Německo), Skybridge partners (Řecko), AMC (Řecko), BQS gmbH Döbern (Německo), Age Concern Birmingham (Velká Británie), E.A.N (Lucembursko).

Více informací o projektu naleznete na eldicare.eu.

Aktuality o projektu naleznete také na facebookových stránkách projektu Eldicare.

Výstupy projektu

Oba studijní programy, které v projektu vznikly, byly akreditovány skrze partnera projektu ACQUIN, instituem pro akreditaci, certifikaci a zajišťování kvality učebních programů. Studijní programy jsou volně dostupné v anglickém jazyce na online studijní platformě projektu Eldicare a jsou vhodné pro profesionální pečovatele a neformální pečující, ale i pro všechny, kteří se o tuto problematiku zajímají.

  1. Studijní program pro neformální pečující (úroveň EQF 4) – cílem studijního programu je získání základních znalostí o zdravotnické problematice, první pomoci a rozpoznávání symptomů; o zpracování informací, informačních a komunikačních technologiích a systémech správy dat; o zlepšování schopností komunikace, empatie a interakce a také o tom, jak řešit problémy, dbát o bezpečnost a zvládat kritické situace. Studijní program se skládá ze 4 učebních jednotek a trvá celkem 53 hodin.
  2. Školení se zaměřením na informační a komunikační technologie pro profesionální pečovatele o seniory (úroveň EQF 5) – cílem studijního programu je zvýšit dovednosti potřebné při péči o lidské zdraví a při řešení problémů, jež mohou vzniknout; seznámit se s relevantními dokumenty, s právními a finančními záležitostmi, zásadami chování, základními systémy správy dat a elektronickými zdroji; zdokonalit práci s informacemi a daty, s informačními a komunikačními technologiemi. Studijní program se skládá ze 4 učebních jednotek a trvá celkem 46 hodin.
  3. Psychometric tool – nástroj určený k testování duševní způsobilosti pečujících o seniory a zabezpečení vhodnosti a duševního zdraví pečovatelů. Skládá se z 27 otázek a jeho vyplnění trvá okolo 20 minut. Zájemce získá výsledky formou slovního hodnocení ihned po vyplnění. Psychometric tool je dostupný online (v anglickém jazyce) ZDE.

 

Závěrečná konference

/media/sluzby/projekty/eldicare/konference-foto.png

THE EUROPEAN SILVER ECONOMY IN 2021: the case of Eldicare, hosted by EVVB

 

E-Kampaň

  • O projektu Eldicare: ZDE
  • Evropská komisařka Dubravka Šuica vyzdvihuje potřebnost projektu Eldicare s ohledem na potřebu profesionalizace a standardizace péče: ZDE
  • Poslankyně Evropského parlamentu Eva Maydell upozorňuje na potřebu kvalifikace a rekvalifikace v oblasti v péči o seniory: ZDE
  • Prezident Evropské sítě pro stárnutí (EAN) Jiří Horecký apeluje na potřebu podpory neformálních pečujících: ZDE

 

/media/sluzby/projekty/logosbeneficaireserasmusright-en.jpg